Workshopy

Výroba šamanských bubnů

Lektor: Pavel Jasanský, přihlášky posílejte na email: pavel@jasanmusic.cz
Kůže z divokého zvířete napnutá na rám ze dřeva a palička to je šamanský buben, blána symbolizující síť vztahů v celém vesmíru, výplet do tvaru kříže pro připomenutí čtyř elementu, dřevěná obruč připomínající strom života. Spojte se díky prastarému nástroji se Zemí a sami se sebou. Po 15 letech zkušeností s výrobou si Vás dovolí provést cestou za vaším osobním nástrojem Pavel Jasanský.

Na výrobu bubnů je potřeba se předem přihlásit a zaplatit zálohu. Je to kvůli přípravě materiálu na výrobu bubnu.

  • PŘIHLÁŠKA: na email Pavel@jasanmusic.cz do 25. 7. 2023 spolu se zálohou
  • ZÁLOHA: 1 000 Kč na 263693662/0300, do zprávy uveďte svůj telefon, jméno a průměr bubnu, Záloha je nevratná, pouze přenosná. Na místě nelze měnit zvolený rozměr bubnu.
  • Výroba se uskuteční při přihlášení minimálně 5 zájemců.
  • Výroba bubnů je součástí programu festivalu. Každý účastník výroby bubnů je zároveň návštěvníkem festivalu a musí mít platnou vstupenku.
  • Lektor pro vás připraví rám z lepené bukové dýhy průměr 30, 40 a 50 cm a kůže z jelena,

Cena bubnu: průměr 30 cm – 2500 Kč, průměr 40 cm – 2700 Kč, průměr 50 cm – 3000 Kč

Info od lektora: Doporučuji předem se na výrobu vašeho nového průvodce naladit, pozorovat vnější a vnitřní dění, dát si lehčí stravu, vynechat omamné látky. Před výrobou bubnů se očistíme, poděkujeme zvířatům i stromům za jejich dary, budeme zpívat a bubnovat. Při práci si budeme povídat o použitých materiálech, o možnostech používání bubnů.
Počítejte s tím, že buben musí pomalu a kvalitně vyschnout. Ideální bude, když jej budete moci uložit do auta, do stanu. Pro cestu veřejnou dopravou si připravte např. krabice – vše společně na místě doladíme.

Výuka irských tanců

Lektor: Hanka Radilová

Hana Radilová se irskému tanci věnovala 20 let. S prvními krůčky se setkala v brněnské taneční skupině La Quadrilla, postupně tento taneční styl přenesla spolu s jedním z vedoucích souboru Štefanem Švestkou do pardubické taneční skupiny Ryengle, která se donedávna tomuto tanečnímu stylu intenzivně věnovala (později pod názvem Inkeepers). Hana Radilová v TS Ryengle dlouhá léta působila jako tanečnice, umělecká vedoucí irské složky souboru a lektorka kurzů tohoto podmanivého tanečního stylu. Na Lughnasadu v Nasavrkách vyučuje každoročně. V jednotlivých vstupech budete mít možnost zatančit si 1 tradiční ceilí tanec. Předchozí taneční zkušenosti nejsou vůbec nutné, to, co budete potřebovat nejvíce, je nadšení z pohybu a tance.

Výuka skotských tanců

Lektor: Caledonian Club

Caledonian Club – taneční skupina zaměřená výhradně na skotské tance. V začátcích se její členové nadchli pro Scottish Country Dancing, ale za čtvrtstoletí existence pro sebe a další příznivce skotské kultury postupně objevovali i další typy skotských tanců: Highland Dancing, Ladies‘ Step či Step Dancing. Caledonian Club pravidelně pořádá taneční semináře, skotské tancovačky, tance předvádí a vyučuje na veřejných i soukromých akcích. Svůj rozvoj opírá o poctivé tréninky, nadšení a zájem členů i příznivců a také o čilé kontakty s rozsáhlou mezinárodní komunitou zaměřenou na skotské tancování. Honza Drastík je jedním ze zakládajících členů a dlouholetým předsedou Caledonian Clubu.

Ženský kruh

Lektor: Rosie Westerdijk

Čas zastavit se, ztišit, podívat se do svého nitra, naladit se na svoje lůno.

Ženy, slečny, dámy, paní a dívky jsou zvány na lughnasadový ženský kruh, kterým nás poprvé provede Rosie Westerdijk. Součástí kruhu bude očištění, meditace, sdílení myšlenek, výklad karet orákula ale i vzájemné naslouchání a pochopení – přesně to, na co my ženy někdy v uspěchaném světě zapomínáme.

Výroba parfému z vonných esencí + amuletu keltského bojovníka

Proběhne přímo u stánku Zahrada Pod Kletí

Zahrada Pod Kletí vám přiveze dva zajímavé workshopy: Parfém bohyně Epony – v rámci této dílny si můžete ze 100% přírodních esencí a základů z květových a bylinných vod namíchat svou osobní vůni. 
A Amulet keltského bojovníka – a v této dílně si můžete (děti i dospělí) vyrobit krásný suvenýr ze samotvrdnoucí hliněné hmoty. Razítkem si do destičky otisknete jeden z ochranných znaků keltské kultury. Samozřejmě přivezeme i naše voňavé kytky a kameny. Zde se můžete podívat na jejich videopozvánku: https://youtu.be/SQbT0tdAvTU