Workshopy a kvíz

Festivalový kvíz

Představujeme vám letošní velkou programovou novinku, tou je festivalový kvíz. Neváhejte a změřte své znalosti o Keltech s dalšími návštěvníky festivalu. Po vzoru populárních hospodských kvízů jsme pro vás jeden takový připravili. Zeptáme se vás na život Keltů, dobu laténskou v evropské oblasti a související témata.

Registrace: Vytvořte tým o 3-6 hráčích a předem ho registrujte. Kapacita akce je omezená.

Registrační formulář vyplňte zde: https://forms.gle/5dD6t3oFKg47CQrB8

Vítězný tým čeká odměna v podobě letošního merche Lughnasadu 2024.

Výroba šamanských bubnů

Lektor: Pavel Jasanský
Kůže z divokého zvířete napnutá na rám ze dřeva a palička to je šamanský buben, blána symbolizující síť vztahů v celém vesmíru, výplet do tvaru kříže pro připomenutí čtyř elementu, dřevěná obruč připomínající strom života. Spojte se díky prastarému nástroji se Zemí a sami se sebou. Po více jak 15 letech zkušeností s výrobou si Vás dovolí provést cestou za vaším osobním nástrojem Pavel Jasanský.

Na výrobu bubnů je potřeba se předem přihlásit a zaplatit zálohu. Je to kvůli přípravě materiálu na výrobu bubnu.

  • Registrace na email Pavel@jasanmusic.cz
  • ZÁLOHA: 1 000 Kč na 263693662/0300, do zprávy uveďte svůj telefon, jméno a průměr bubnu, Záloha je nevratná, pouze přenosná. Na místě nelze měnit zvolený rozměr bubnu.
  • Výroba se uskuteční při přihlášení minimálně 5 zájemců.
  • Výroba bubnů je součástí programu festivalu. Každý účastník výroby bubnů je zároveň návštěvníkem festivalu a musí mít platnou vstupenku.
  • Lektor pro vás připraví rám z lepené bukové dýhy průměr 30, 40 a 50 cm a kůže z jelena,

Cena bubnu: průměr 40 cm – 2700 Kč, průměr 50 cm – 3000 Kč

Info od lektora: Doporučuji předem se na výrobu vašeho nového průvodce naladit, pozorovat vnější a vnitřní dění, dát si lehčí stravu, vynechat omamné látky. Před výrobou bubnů se očistíme, poděkujeme zvířatům i stromům za jejich dary, budeme zpívat a bubnovat. Při práci si budeme povídat o použitých materiálech, o možnostech používání bubnů.
Počítejte s tím, že buben musí pomalu a kvalitně vyschnout. Ideální bude, když jej budete moci uložit do auta, do stanu. Pro cestu veřejnou dopravou si připravte např. krabice – vše společně na místě doladíme.

Výroba jednoduché domácí drogerie a kosmetiky inspirovaná druidskou magií rostlin

Lektorka: Lenka Konfrštová (Zahrada pod Kletí)

Bylinné magické praktiky starých druidů už budou dnes pro většinu z nás žijících v moderních světě těžko napodobitelné. Ale jestli se druidi něčím vyznačovali, byl to hlavně otevřený přístup k novým vynálezům, neustále vylepšování a zkoušení neotřelých postupů.
A s touto myšlenkou Vám Lenka ze Zahrady pod Kletí připravila blok o výrobě jednoduché domácí kosmetiky a drogerie, která je levná, jednoduchá, účinná a hlavně maximálně respektuje zdroje přírody a nakládání s nimi.
A i troška magie bude 😉.

Registrace přes WhatsApp: 608 808 378

Cena: 500 Kč (Kapacita: 35 osob)

Výuka irských tanců

Lektor: Hanka Radilová

Hana Radilová se irskému tanci věnovala 20 let. S prvními krůčky se setkala v brněnské taneční skupině La Quadrilla, postupně tento taneční styl přenesla spolu s jedním z vedoucích souboru Štefanem Švestkou do pardubické taneční skupiny Ryengle, která se donedávna tomuto tanečnímu stylu intenzivně věnovala (později pod názvem Inkeepers). Hana Radilová v TS Ryengle dlouhá léta působila jako tanečnice, umělecká vedoucí irské složky souboru a lektorka kurzů tohoto podmanivého tanečního stylu. Na Lughnasadu v Nasavrkách vyučuje každoročně. V jednotlivých vstupech budete mít možnost zatančit si 1 tradiční ceilí tanec. Předchozí taneční zkušenosti nejsou vůbec nutné, to, co budete potřebovat nejvíce, je nadšení z pohybu a tance.
(Bez registrace)

Výuka bretonských tanců

Lektor: Balfolk.cz

Těšte se na workshop bretonských tanců s Balfolk.cz na festivalu Lughnasad!

Přijďte si s námi zatančit starodávné hanter dro, vířící gavottu nebo pulsující rond de St. Vincent. Tance kruhové, řetězové, tance se střídáním partnerů, tance, které v sobě odrážejí houževnatost bretonců a tvrdost i kouzlo jejich země. Vyzkoušíte si, jak se ušlapává místo na nový dům, jak se hází tuňákem na břeh a jak se tančí s pomyslným kbelíkem ryb v ruce. Zvládli to i utahaní námořníci, tak nemějte žádné obavy!
(Bez registrace)

Výroba věnečků z přírodin a malování keramiky pro děti – Zahrada pod Kletí

Cena: 50 Kč

Bez registrace, Kapacita: do vyčerpání materiálu

Výroba drátěných náramků s Janem Kapustkou

 Výroba kostěných a jantarových předmětů s Michalem Dientspierem

Cena: 350 Kč (Kapacita: 10 osob)

Registrace zde: http://www.ornacero.cz/…/lughnasad-kurz-vyroby…

Výroba kostěných a jantarových předmětů s Michalem Dientspierem

Cena: 200 Kč (Kapacita: 15 osob)

Registrace zde: https://docs.google.com/…/1MOMgs7yh7pSH…/edit

Výroba keltského avatara (zdobení dřevěné postavičky) – stánek Vlastivědného muzea v Olomouci

Kapacita: do vyčerpání materiálu

Ženský kruh

Lektor: Michaela Starling

Na návštevnice festivalu čeká ženský kruh, který povede Michaela Starling! Společně se ponoříte do ženských archetypů. Naladíte se společným relaxačním cvičením a v kruhu si budete také povídat o ženské energii, jejím přerodu v průběhu let a jak její cyklus ovlivňuje náš život.

Michaela Starling je tvůrkyně podcastu Na vlnách kakaa a žena, která se zamilovala do medicíny kakaa a předává tuto zkušenost i ostatním.

Mužský kruh

Lektor: Jan Rudzinskyj

Lektor Jan Rudzinskyj je pilotem akrobatické skupiny The Flying Bulls Aerobatic Team a mentor a průvodce Retreatů v Himalájích. Je autorem tří knih. Osobním rozvojem se zabývá od roku 1995. Vede mužské i společné kruhy a semináře. Rád předává své zkušenosti, jak žít radostnější a plnější život. Přednáší pro firmy i společenství. Jeho životním mottem je: Dělej co miluješ a miluj to co děláš.

Některé workshopy jsou festivalem dotované a proto jsou jejich ceny pro návštěvníky příznivé. Už máte vybráno, kterého workshopu se zúčastníte?