Slavnostní program

Křest komiksu a Gloria Celtis – předání ocenění

Gloria Celtis je tradiční součástí Lughnasadu a slouží k ocenění osob, které se na organizaci festivalu významně podílely nebo festival jinak podpořily. Oceňovány jsou osoby z řad veřejně známých osobností, dobrovolníků či reenactorů.

Křest komiksu

Biatec – slavný keltský bojovník a náčelník kmene Bójů, který se stal souhrou mnoha událostí zajatcem a poté spojencem římského impéria. Vzestup slavného keltského reka započal v galských válkách a pokračoval přes pohnuté události válekbójských, až do vyvrcholení jeho životní cesty, ve válkách dáckých. Pojďte a probuďte svou keltskou krev při čtení komiksu BIATEC, který nejen ukazuje životní cestu slavného náčelníka, ale také samotných Keltů.

Lughnasadový rituál

Nastal čas Lughnasadový…čas, kdy sklízíme co jsme zaseli. Kdy se zhodnotí naše práce, kdy pohlédneme bohům do očí a v nich nalezneme odpověď na otázku která náš všechny napíná až k prasknutí: „Přežijeme opět čas temnot“? Biatec se navrátil domů jako pravý vojevůdce. Nyní očekává od druida odpověď na otázku, zda-li mu budou bohové nakloněni a on bude schopen zaopatřit svůj nově sjednocený lid po všech stránkách. Jaká byla letošní úroda? Bude Bohyně oděná do slavnostního šatu, nebo se z ní stane „stařena“? Přijďte se podívat na náš Lughnasadový rituál, buďte u toho až bohové promluví a Biatek se dozví svůj osud. Přijďte i vy přinést své obětiny a nabídnout je plamenům. Lughnasad právě začíná…

Ohnivá show

Skupina Fireshow Alterna připravuje pro Lughnasad již 4. rokem fireshow v naturalistickém šamanském duchu. Pro letošní ročník se po dlouhých dvou letech rozhodla uspokojit keltské návštěvníky ohňovým představením nejenom v plném obsazení skupiny, ale přizvala další dvojici spřátelených ohňových performerů z Brna. Můžete se tedy těšit na mohutnou fireshow tematicky navazující na film promítaný v předvečer ohňové show.