Slavnostní program

Královna Boudica

Královna Boudica se přestavuje a Příběh královny Boudicy, tato dvě tématická představení vás zavedou do časů minulých, vlády keltské královny z rodu Icenů.

Lughnasadový rituál

sobota 17:00

Nastal čas Lughnasadový…čas, kdy sklízíme co jsme zaseli. Kdy se zhodnotí naše práce, kdy pohlédneme bohům do očí a v nich nalezneme odpověď na otázku která náš všechny napíná až k prasknutí: „Přežijeme opět čas temnot“? Biatec se navrátil domů jako pravý vojevůdce. Nyní očekává od druida odpověď na otázku, zda-li mu budou bohové nakloněni a on bude schopen zaopatřit svůj nově sjednocený lid po všech stránkách. Jaká byla letošní úroda? Bude Bohyně oděná do slavnostního šatu, nebo se z ní stane „stařena“? Přijďte se podívat na náš Lughnasadový rituál, buďte u toho až bohové promluví a Biatek se dozví svůj osud. Přijďte i vy přinést své obětiny a nabídnout je plamenům. Lughnasad právě začíná…

Gloria Celtis – předání ocenění

pátek 18:00

Gloria Celtis je tradiční součástí Lughnasadu a slouží k ocenění osob, které se na organizaci festivalu významně podílely nebo festival jinak podpořily. Oceňovány jsou osoby z řad veřejně známých osobností, dobrovolníků či reenactorů.

Ohnivá show

sobota 23:30

Skupina Fireshow Alterna připravuje pro Lughnasad již 5. rokem fireshow v naturalistickém šamanském duchu.