Program pro děti

Veškerý Lughnasadový program je přístupný i dětem (kromě přihlášek do Starověkého klání). Děti si se svými rodiči mohou festival užít naplno. Zde najdete soupis vyloženě dětských aktivit:

Celofestivalová hra pro děti – i dospělé

Na Lughnasad patří i malá Kelťata! Každoročně chystáme program i pro děti. Letos se v rámci festivalové hry “Staň se členem královniny družiny“ mohou děti stát členy družiny královny Boudicy.
Na stanovištích rozmístěných po keltské vesničce si děti budou moci vyzkoušet všelijaké disciplíny: lukostřelbu, rýžování zlata, střelbu z praku, průchod labyrintem a mnoho dalšího.

Hra pro děti i dospělé bude probíhat v pátek 10:00 -18:00 a sobotu 9:00 – 18:00 po celém areálu oppida.
(Připomínáme, že vstupné pro děti do 6 let je zdarma.)

Výhry: z jakých odměn budou mít malí účastníci na výběr?

🌿 kniha Včelky samotářky od Petra Pomijová – knížky inspirované přírodou

🌿 Kelty inspirované korálky od Ivany Stoupové Vinuté perly z Povltaví

🌿 krabičky na svačiny a náramky od Unikom, a.s.

🌿 herní karty od FidliDu

🌿 Summer Activity Book od Dušek Jakub

🌿 festivalové nicknacky z merche Lughnasadu

Moc děkujeme našim partnerům za ceny do soutěže!

Dětská keltsko-římská bitva

Letošní novinkou pro děti je jejich keltsko-římská bitva.

Prostor pro malé válečníky a válečnice! Dětské rekruty vybavíme výstrojí a výzbrojí římských legionářů a po řádném výcviku svedou malý bojovníci a bojovnice bitvu proti barbarům. (Vše je plně bezpečné používáme měkčené zbraně). Účastnit se může až 60 dětí.

Lektoři: Vousův kmen ze skanzenu v Jivjanech

Autorské čtení: Keltská dubová pohádka

Čte autor: David Doran Maroš

Keltská dubová pohádka již tradičně na Lughnasadu čtená, chystá pokračování, které vyjde až v roce 2025. Zajímá vás, jak se vyvíjejí postavy a jaké nové příhody zažijí? Přiďte si poslechnout autorské čtení! 

Divadelní představení Královna

Účinkující: Divadelní soubor Kvítko

Mořská panna, skřítci, pradávný král Conal, medvědí bohyně a medvěd, bojovné víly i Krutý Druid pořádají magický sněm, kde se má rozhodnout, zda královna Boudica upadne v zapomnění a nebo se na ni díky jejím činům bude vzpomínat i za tisíce let. Co by se od ní měly naučit dnešní holčičky? A jaké poselství by měla pro pány kluky? Soubor Kvítko, který se jednou do roka mění na Kvítko z keltské zahrádky pojímá legendy vždy po svém. Nebude chybět legrace a ochotnické odhodlání, ostatně jako každý rok, kdy festival s potěšením navštívíme.

Dále je pro děti připraveno:

Letošní nabídka worskhopů je bohatá, na některé workshopy je vyžadována registrace. Informace a registrace na všechny workshopy najdete zde: Workshopy

🌿 Výroba věnečků z přírodnin
🌿 Malování keramických odlitků
🌿 Lukostřelba pod odborným vedením
🌿 Měkčené zbraně
🌿 Pro nejmenší je připravena „přebalovna“