Pro návštěvníky

Areál festivalu

INTERAKTIVNÍ MAPA

Festival Lughnasad se uskuteční ve skanzenu Země Keltů ve městě Nasavrky (poblíž Chrudimi).

Adresa: Nasavrky 409, 538 25 Nasavrky (49°50’5.855″N, 15°48’0.131″E (3words: učeše.čtvrtky.palouk)

Hlavní parkoviště: 49.8389283N, 15.8043975E

Parkování

Parkování je pro všechny návštěvníky zdarma.

Parkoviště pro návštěvníky – pro návštěvníky je vyhrazeno velké parkoviště vzdálené přibližně 400 m od vstupu do areálu.

  • Cesta od parkoviště k festivalovému areálu je značena. 
  • Přesné souřadnice vjezdu na parkoviště: 49.8389283N, 15.8043975E
  • Polohu najdete i zde kliknutím na mapu: Mapy.cz nebo Google Maps

Parkoviště pro ZTP návštěvníky – pro ZTP návštěvníky jsou vyhrazena místa k parkování přibližně 50 m od vstupu do areálu. Prosíme o oznámení vozíčkáře na email info@lughnasad.cz předem. V případě potřeby se obraťte na jakéhokoli organizátora o pomoc.

Parkoviště pro návštěvníky s VIP vstupenkou, stánkaře a organizátory – pro VIP návštěvníky, stánkaře a organizátory je vyhrazeno menší parkoviště navazující na jižní stranu skanzenu, přibližně 200 m od vstupu do areálu.

V ulici Lesní platí po dobu konání festival Zákaz vjezdu (výjimku mají návštěvníci, kteří dostali povolení od organizátora – ZTP, účinkující, stánkaři, VIP vstupenka)

Upozorňujeme, že parkoviště nejsou nonstop hlídány organizátorem. Organizátor nenese zodpovědnost za případnou ztrátu cenných věcí. Své věci si můžete uschovat v uzamykatelných skříňkách v areálu festivalu (více info v nadpisu Uzamykatelné skříňky).

Stanování

Stanové městečko se nachází na louce západně naproti areálu festivalu, cca 100 m od vstupu do areálu. Stanování je zdarma, tudíž k dispozici pro každého návštěvníka. Stanovat zde můžete už od čtvrtka 25.7.2024.

Prosíme, dodržujte festivalová pravidla:

  • Do stanového městečka není umožněn vjezd auty
  • Platí zákaz ohňů
  • Stanové městečko bude k dispozici do neděle, v ten den je třeba jej vyklidit

Na místě budou mobilní WC a čistá voda. Sprchy pro stanové městečko zajištěné nejsou, osvěžit se však můžete v nedalekém rybníku města Nasavrky (prosíme o maximální udržování pořádku u rybníka).

Upozorňujeme, že stany nejsou pořadatelem hlídány a je tedy v zájmu každého návštěvníka, aby ve stanu nenechával žádné cennosti. Nabízíme možnost nepřetržitě hlídaných uzamykatelných skříněk přímo u vstupu do areálu festivalu . Organizátor nenese zodpovědnost za stany, vaše věci ani ztrátu cenných věcí. 

Zákaz ohňů

V celém areálu skanzenu je zakázáno rozdělávat ohně a totéž platí pro stanové městečko. V celém areálu je tedy zákaz ohňů, mimo ohně vytvoření v rámci programu festivalu a jeho organizátory. V keltské vesničce v areálu festivalu je přísný zákaz kouření.

Bezbariérový přístup

Akci se i letos snažíme přizpůsobit i pro vozíčkáře. Festival má 2 části, před valy oppida je zpěvněná část vhodná pro jakýkoliv vozíček, historická část (za valy oppida) je umístěna na louce, tudíž jde o hodně měkký povrch na projetí vozíčkem.

Příjezdová cesta, parkoviště a celý prostor před pódiem a stankový prodej je tedy na zpevněné ploše a vhodný i pro vozíčkáře. V areálu se nachází i bezbariérové WC.

Při oznámení vozíčkáře na email předem, info@lughnasad.cz , je možné využít i parkoviště pro ZTP umístěné bezprostředně u areálu (upozorňujeme, že parkoviště není nonstop hlídáno organizátorem). V případě potřeby se obraťte na jakéhokoli organizátora o pomoc. 

Přebalovna pro miminka a batolata

V klidné části oppida bude pro nejmenší a jejich rodiče připraveno přebalovací a kojící místo. Na zastíněném místě si budete se svým malým miminkem odpočinout a přebalit ho.

Psi na festivalu

Mezi nejčastěji otázky patří ty týkající se vstupu zvířat na festival. Odpověď je ano – psům je do areálu vstup povolen. Je ale důležité dbát na bezpečnost a mít psa stále na vodítku. Majitelům větších či agresivnějších plemen je doporučeno používat náhubek. 
Berte v úvahu, že na festivalu se pohybuje mnoho návštěvníků, a tak prosíme, zvažte, zda je váš pes schopen tyto pro něj stresové situace zvládnout. Děkujeme, že po svých psech uklízíte a nepřiděláváte práci organizátorům akce.

Uzamykatelné skříňky

Pro zajištění bezpečnost vašich věcí jsou za poplatek připravené uzamykatelné skříňky. Skříňky jsou hlídané nepřetržitě.
Cena za skříňku: celková cena je: 200,- za 1 den,  250,- za 2 dny – plus 100,- vratná záloha.

Bankomat

V Nasavrkách na náměstí se nachází bankomat České spořitelny.  Platba kartou je možná na vstupním stánku, na merch stánku a v hostinci U Dubového Kelta a také u některých stánkařů. Ale pro nákup u stánkařů s řemeslnými výrobky a jídlem raději doporučujeme mít u sebe hotovost.

Na závěr znovu zopakujeme: Nenechávejte si cennosti v autech ani ve stanech, organizátor nenese zodpovědnost za ztrátu věcí. Děkujeme vám za pochopení.