Pro návštěvníky

Festival Lughnasad se uskuteční v Zemi Keltů v Nasavrkách (okres Chrudim).

Areál festivalu: INTERAKTIVNÍ MAPA HLAVNÍCH BODŮ

  • Hlavní parkoviště: 49.8389283N, 15.8043975E
  • Skanzen: 49°50’5.855″N, 15°48’0.131″E (3words: učeše.čtvrtky.palouk)
  • Adresa: Nasavrky 409, 538 25 Nasavrky
  • Mapa festivalového areálu

Parkování

Parkování je pro všechny návštěvníky poskytováno zdarma.

!!! Upozorňujeme, že parkoviště nejsou nonstop hlídány organizátorem. Organizátor nenese zodpovědnost za případnou ztrátu cenných věcí.  

Stanování

Stanové městečko se nachází na louce NAPROTI areálu festivalu – západně, cca 100m od vstupu do areálu. Stanování je také zdarma a k dispozici pro každého návštěvníka, a to již od čtvrtka 27.7.2023. Prosíme, dodržujte festivalová pravidla:

  • Do stanového městečka není umožněn vjezd auty
  • Platí zákaz ohňů
  • Stanové městečko bude k dispozici do neděle, v ten den je třeba jej vyklidit

Na místě budou mobilní WC a čistá voda. Sprchy pro stanové městečko zajištěné nejsou, osvěžit se však můžete v nedalekém rybníku města Nasavrky (prosíme, o maximální udržování pořádku u rybníka).

!!! Upozorňujeme, že stanová louka a stany nejsou hlídány organizátory. Organizátor nenese zodpovědnost za stany, vaše věci ani ztrátu cenných věcí. 

Stany nejsou pořadatelem hlídány a je tedy v zájmu každého návštěvníka, aby ve stanu nenechával žádné cennosti. Nabízíme možnost uzamykatelných skříněk přímo v areálu festivalu, u vstupu.

Zákaz ohňů

V celém areálu skanzenu je zakázáno rozdělávat ohně a totéž platí pro stanové městečko. Pro návštěvníky bude připraveno ohniště v areálu – před branou do historické části. V celém areálu je tedy zákaz ohňů, mimo ohně vytvoření v rámci programu festivalu a jeho organizátory. V keltské vesničce v areálu festivalu je přísný zákaz kouření.

Bezbariérový přístup

Akci se i letos snažíme přizpůsobit i pro vozíčkáře. Festival má 2 části, před valy oppida je zpěvněná část vhodná pro jakýkoliv vozíček, historická část (za valy oppida) je umístěna na louce, tudíž jde o hodně měkký povrch na projetí vozíčkem.

Příjezdová cesta, parkoviště a celý prostor před pódiem a stankový prodej je tedy na zpevněné ploše a vhodný i pro vozíčkáře. V areálu se nachází i bezbariérové WC.

Při oznámení vozíčkáře na email předem, info@lughnasad.cz , je možné využít i parkoviště pro ZTP umístěné bezprostředně u areálu (upozorňujeme, že parkoviště není nonstop hlídáno organizátorem). V případě potřeby se obraťte na jakéhokoli organizátora o pomoc. 

Psi na festivalu

Mezi nejčastěji otázky patří ty týkající se vstupu zvířat na festival. Odpověď je ano – psům je do areálu vstup povolen. Je ale důležité dbát na bezpečnost a mít psa stále na vodítku. Majitelům větších či agresivnějších plemen je doporučeno používat náhubek. 
Berte v úvahu, že na festivalu se pohybuje mnoho návštěvníků, a tak prosíme, zvažte, zda je váš pes schopen tyto pro něj stresové situace zvládnout. Děkujeme, že po svých psech uklízíte a nepřiděláváte práci organizátorům akce.

Bankomat

V Nasavrkách na náměstí se nachází bankomat České spořitelny.  Platba kartou bude možná pouze na merch stánku a v hostinci U Dubového Kelta. Stánkaři a řemeslníci, kteří budou na festivalu karty nepřijímají – vyberte si hotovost předem.

Uzamykatelné skříňky

Pro zajištění bezpečnost vašich věcí jsou za poplatek připravené uzamykatelné skříňky. Skříňky jsou hlídané budou 24 hodin.
Cena za skříňku: celková cena je: 200,- za 1 den,  250,- za 2 dny – plus 100,- vratná záloha.

Na závěr znovu zopakujeme: Nenechávejte si cennosti v autech ani ve stanech, organizátor nenese zodpovědnost za ztrátu věcí. Děkujeme vám za pochopení.