Info pro návštěvníky

Festival Lughnasad se uskuteční v Zemi Keltů v Nasavrkách (okres Chrudim). Polohu areálu naleznete v odkzau na mapce níže. Více o skanzenu najdete na webu https://zemekeltu.cz/.

  • Adresa: Nasavrky 409, 538 25 Nasavrky
  • GPS souřadnice: 49°50’5.855″N, 15°48’0.131″E
  • 3words: učeše.čtvrtky.palouk
  • Odkaz na maps.google.com
  • V keltské vesničce v areálu festivalu je přísný zákaz kouření.
parkovani_stanovani2021

Bezbariérový přístup

Akci se i letos snažíme přizpůsobit i pro vozíčkáře. Festival se bude konat na skanzenu, převážná část je umístěna na louce. Příjezdová cesta, parkoviště a celý prostor před pódiem a stankový prodej je na zpevněné ploše a dostupný i pro vozíčkáře. V areálu se nachází i bezbariérové WC.

Při oznámení vozíčkáře na email info@lughnasad.cz je možné využít i VIP parkoviště umístěné bezprostředně u areálu.

V případě potřeby se obraťte na jakéhokoli organizátora o pomoc. 

Psi na festivalu

Mezi nejčastěji otázky patří ty týkající se vstupu zvířat na festival. Odpověď je ANO – psům je do areálu vstup povolen. Je ale důležité dbát na bezpečnost a mít psa stále na vodítku. Majitelům větších či agresivnějších plemen je doporučeno používat náhubek. 

Upozorňujeme, že na festivalu se pohybuje mnoho návštěvníků. Prosím, zvažte, zda je váš pes schopen tyto pro něj stresové situace zvládnout. Děkujeme, že po svých psech uklízíte a nepřiděláváte práci organizátorům akce.

Bankomat

V Nasavrkách na náměstí se nachází bankomat České spořitelny.  Platba kartou bude možná pouze na merch stánku a v hostinci U Dubového Kelta. Stánkaři a řemeslníci, kteří budou na festivalu karty nepřijímají – vyberte si hotovost předem.

Uzamykatelné skříňky

Pro zajištění bezpečnost vašich věcí jsou za poplatek připravené uzamykatelné skříňky. Skříňky jsou hlídané budou 24 hodin. Poplatek za skřínky: 150,- za 1 den a 200,- za dva dny.

Parkování

  • pro návštěvníky – pro návštěvníky je vyhrazeno velké parkoviště vzdálené přibližně 400m od vstupu do areálu, přičemž cesta je značena. 
  • pro návštěvníky s VIP vstupenkou, stánkaře a organizátory – pro VIP návštěvníky, stánkaře a organizátory je vyhrazeno menší parkoviště navazující na jižní stranu skanzenu, přibližně 200m od vstupu do areálu. Více informací o VIP vstupence najdete na: Vstupenky.
  • pro ZTP návštěvníky – pro ZTP návštěvníky je vyhrazeno několik parkovacích míst přibližně 50 m od vstupu do areálu. Při oznámení vozíčkáře na email info@lughnasad.cz je možné využít i VIP parkoviště umístěné bezprostředně u areálu. V případě potřeby se obraťte na jakéhokoli organizátora o pomoc. 

Parkování je pro všechny návštěvníky poskytováno zdarma.

Upozorňujeme, že parkoviště není nonstop hlídáno organizátorem a organizátor tak nenese zodpovědnost za případnou ztrátu cenných věcí.  

 MAPA PARKOVÁNÍ: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1cn1YGekBEELkzAx1dMllLk5BmQtY_DLp

Stanování

Stanování je zdarma a k dispozici pro každého návštěvníka – je ale potřeba dodržovat pár pravidel:

  • Do stanového městečka nebude umožněn vjezd auty
  • Platí zákaz ohňů
  • Stanové městečko bude k dispozici do neděle, v ten den je třeba jej vyklidit. 

Na místě budou mobilní WC a čistá voda. Sprchy pro stanové městečko zajištěné nejsou, osvěžit se však můžete v nedalekém rybníku.

Stanové městečko se nachází na louce NAPROTI areálu festivalu – západně, cca 100m od vstupu do areálu.

  • !! Upozorňujeme – stanová louka a stany nejsou hlídány organizátory!!

Stany nejsou pořadatelem hlídány a je tedy v zájmu každého návštěvníka, aby ve stanu nenechával žádné cennosti. Za stany a odložené věci neručíme.

Zákaz ohňů

V celém areálu skanzenu je zakázáno rozdělávat ohně a totéž platí pro stanové městečko. Pro návštěvníky bude připraveno ohniště v areálu – před branou do historické části.

V celém areálu je tedy zákaz ohňů, mimo ohně vytvoření v rámci programu festivalu a jeho organizátory.

V keltské vesničce v areálu festivalu je přísný zákaz kouření.