Lughnasad

Praktické Informace

Kudy na festival

Festival Lughnasad se uskuteční v Zemi Keltů Nasavrky (okres Chrudim). Polohu areálu naleznete na mapce níže. Více o skanzenu na https://zemekeltu.cz/.
 • Adresa: Nasavrky 409, 538 25 Nasavrky
 • GPS souřadnice: 49°50'5.855"N, 15°48'0.131"E
 • 3words: učeše.čtvrtky.palouk
 • Odkaz na maps.google.com
 

Parkování

 • pro návštěvníky - pro návštěvníky je vyhrazeno velké parkoviště vzdálené přibližně 400m od vstupu do areálu, přičemž cesta je značena. 
 • pro VIP návštěvníky, stánkaře a organizátory - pro VIP návštěvníky, stánkaře a organizátory je vyhrazeno menší parkoviště navazující na jižní stranu skanzenu, přibližně 200m od vstupu do areálu. Více informací o VIP najdete na webových stránkách Lughnasadu.
 • pro ZTP návštěvníky - pro ZTP návštěvníky je vyhrazeno několik parkovacích míst přibližně 50 m od vstupu do areálu. 

Parkování je pro všechny návštěvníky poskytováno zdarma.

Mějte, prosím, na paměti, že parkoviště není hlídáno a organizátor nenese zodpovědnost za případnou ztrátu cenných věcí.  

 MAPKA: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1cn1YGekBEELkzAx1dMllLk5BmQtY_DLp

 

parkovani_stanovani2021
 

Stanování

Stanové městečko se nachází na louce NAPROTI areálu festivalu - západně, cca 100m od vstupu do areálu.
 • Stanování je zdarma.
 • Na místě budou mobilní WC a čistá voda

Sprchy pro stanové městečko zajištěné nejsou, osvěžit se však můžete v nedalekém rybníku.

Stanové městečko bude k dispozici do neděle, pak je třeba jej vyklidit. 
 • Stanová louka není hlídána organizátory
Stany nejsou pořadatelem hlídány a je tedy v zájmu každého návštěvníka, aby ve stanu nenechával žádné cennosti. Za stany a odložené věci neručíme.
 • Do stanového městečka nebude umožněn vjezd s auty. 
 

Uzamykatelné skříňky

 
Pro zajištění bezpečnost vašich věcí jsou za poplatek připravené uzamykatelné skříňky. Skříňky jsou hlídané budou 24 hodin. Poplatek za skřínky: 150,- za 1 den a 200,- za dva dny.

 

Zákaz ohňů

V celém areálu skanzenu je zakázáno rozdělávat ohně a totéž platí pro stanové městečko. Pro návštěvníky bude připraveno ohniště v areálu - před branou do historické části.

V celém areálu je tedy zákaz ohňů, mimo ohně vytvoření v rámci programu festivalu a jeho organizátory.

V keltské vesničce je přísný zákaz kouření.

 

Aktuální informace ke Covid-19 pro vstup do areálu

Přečtěte si aktuální informace k opatření k zachování zdraví vás a ostatních návštěvníků Lughnasadu, kterým věříme, že lze vyhovět a festival si naplno užít. Hlavní opatření se týká prokázání že nejste nemocní na Covid-19, to prokážete na vstupu do areálu festivalu Lughnasad.

Dle nařízení Vlády ČR, aktualizovaného k 20.7.2021, je potřeba na vstupu do areálu doložit jednu z následujících podmínek:
 • 
a) Negativní certifikovaný PCR test, absolvovaný v posledních 7 dnech
 • b) Negativní certifikovaný antigenní test, absolvovaný v posledních 72 hodinách
 • c) Dokončené očkování - nutné doložit certifikátem
 • d) Prodělané onemocnění Covid-19, maximálně před 180 dny (potvrzení od doktora)
 • e) Pro děti školního věku platí, že se prokáží čestným prohlášením zákonného zástupce nebo školského zařízení, že maximálně v 72 hodinách byli testováni na Covid-19.

U dětí do 6 let není nutno toto prokazovat. Ostatní si, prosím, toto výše uvedené zajistěte.

Co dělat pokud toto nemůžete na vstupu na Lughnasad doložit?

Na vstupu do areálu festivalu si provedete samotest formou antigenního testu a prokážete se jeho negativním výsledkem na vstupu.

Pokud nechcete/ nemůžete prokázat ani jednu z výše uvedených možností, organizátoři vás nemohou pustit do areálu festivalu a v takovém případě není možné zajisti ani vrácení vstupného z předprodeje.

Dezinfekce a rozestupy

Dezinfekce- na vyznačených místech najdete dezinfekce na ruce, zejména na vstupních stáncích, na stáncích s merchem Lughnasadu, u stánků s prodejem jídla a pití, sociálních zařízeních. Další místa budou vyznačena v areálu.

Dále vás prosíme dodržovat rozestupy 2 metry a ohleduplnost na ostatní občany v rámci zachování zdraví (např. nekýchat v blízkosti druhé osoby). Nezapomeňte si s sebou vzít i respirátor nebo roušku.

 

Veškerá pravidla pro vstup do areálu budou k dispozici na vstupních stáncích. 

Bezbariérový přístup

Akci se i letos snažíme přizpůsobit i pro vozíčkáře. Festival se bude konat na skanzenu, převážná část je umístěna na louce. Příjezdová cesta, parkoviště a celý prostor před pódiem a stankový prodej je na zpevněné ploše a dostupný i pro vozíčkáře. V areálu se nachází i bezbariérové WC.

Při oznámení vozíčkáře na email info@lughnasad.cz je možné využít i VIP parkoviště umístěné bezprostředně u areálu.

V případě potřeby se obraťte na jakéhokoli organizátora o pomoc. 

Psi na festivalu

Mezi nejčastěji otázky patří ty týkající se vstupu zvířat na festival. Odpověď je ANO – psům je do areálu vstup povolen. Je ale důležité dbát na bezpečnost a mít psa stále na vodítku. Majitelům větších či agresivnějších plemen je doporučeno používat náhubek. 

Upozorňujeme, že na festivalu se pohybuje mnoho návštěvníků. Prosím, zvažte, zda je váš pes schopen tyto pro něj stresové situace zvládnout. Děkujeme, že po svých psech uklízíte a nepřiděláváte práci organizátorům akce.

Bankomat

V Nasavrkách na náměstí se nachází bankomat České spořitelny. Platba kartou bude možná v případě nákupu vstupenek na vstupu a v našem merchandisingovém stánku. Ostatní prodejci přijímají hotovost.

Seznam sponzorů web