Lughnasad

Praktické Informace

Plán areálu

PLANEK lugh kopie syta

Psi na festivalu

Mezi nejčastěji otázky patří ty týkající se vstupu zvířat na festival. Odpověď je ANO – psům je do areálu vstup povolen. Je ale důležité dbát na bezpečnost a mít psa stále na vodítku. Majitelům větších či agresivnějších plemen je doporučeno používat náhubek. 

Upozorňujeme, že na festivalu se pohybuje mnoho návštěvníků. Prosím, zvažte, zda je váš pes schopen tyto pro něj stresové situace zvládnout. Děkujeme, že po svých psech uklízíte a nepřiděláváte práci organizátorům akce.

 

Stanové městečko

V areálu festivalu se nachází stanové městečko, kde nabízíme zdarma možnost noclehu ve vlastním stanu po celou dobu akce.
Pro stany je vyhrazena louka poblíž areálu festivalu - nedaleko skanzenu. V místě stanového městečka budou mobilní toalety a cisterna s pitnou vodou. Sprchy ve stanovém městečku zajištěné nejsou. 
 
Upozorňujeme, že stany nejsou pořadatelem hlídány a je tedy v zájmu každého návštěvníka, aby ve stanu nenechával žádné cennosti apod.!
 

Ubytování

V Nasavrkách a okolí se nachází řada penzionů a hotelů (např. Slatiňany, Chrudim, Pardubice, Seč, Ústupky, Hlinsko, Svobodné Hamry a další). Rezervaci doporučujeme provést s předstihem, v době konání akce bývají kapacity ubytovacích míst naplněny. Další možností je využití stanového městečka.
 

Bezpečnost

Po celou dobu konání akce je zajištěn zdravotnický dozor a nad požární bezpečností v areálu bude dohlížet Sbor dobrovolných hasičů Nasavrky.
 

Kudy na festival

Festival Lughnasad se uskuteční v Keltském archeoskanzenu Nasavrky - č.p. 409 (město Nasavrky, okres Chrudim). Kde se areál nachází naleznete na mapce níže. Více o skanzenu na http://www.skanzennasavrky.cz.
 

Autobusová doprava

Z festivalu se můžete do Pardubic a Chrudimi dopravit i autobusy.
Autobus odjíždí přímo od skanzenu a zastavuje v Chrudimi a Pardubicích.
 
Odjezd autobusu - neděle 30.7.:
  • 10:00 (přistaven již v 9:40)
  • 12:00 (přistaven již v 11:40)

Generální partner

M&M Reality
 

Hlavní partneři

Nasavrky  Pardubicky kraj
 

Partneři

CompAK SATEC Omega VS Chrudim
 
Drakkaria RScom Alfredo catering Proman  Chladek a Tintera
 
Kudy z nudy BonaFit
 

Mediální partneři

Chrudimka Pardubice zive VCTV
Radio BEAT Chrudimský deník Radio Cerna hora