Lughnasad

Praktické Informace

 

Kudy na festival

Festival Lughnasad se uskuteční v Zemi Keltů Nasavrky (okres Chrudim). Polohu areálu naleznete na mapce níže. Více o skanzenu na https://zemekeltu.cz/.
  • Adresa: Nasavrky 409, 538 25 Nasavrky
  • GPS souřadnice: 49°50'5.855"N, 15°48'0.131"E
  • 3words: učeše.čtvrtky.palouk
  • Odkaz na maps.google.com
 

Parkování

Pro návštěvníky festivalu Lughnasad je vymezeno parkování na louce v bezprostřední blízkosti (cca 500 m) areálu. Parkování přímo v areálu skanzenu je vyhrazeno pouze pro účinkující, stánkaře apod.
 
Planek
 
Pro navigaci můžete využít tento odkaz na Google mapu: https://goo.gl/maps/XDgoWJyVTvE2

Autobusová doprava

Do Nasavrk jezdí v pátek a sobotu dostatek autobusů soukromých dopravců. Pro nalezení toho pravého spoje využijte www.idos.cz.

V letošním roce nebude zajišťována pořadatelem festivalová doprava, děkujeme za pochopení.

 

Stanové městečko a zákaz ohňů

Stanové městečko se nachází na louce NAPROTI areálu festivalu. V místě stanového městečka budou mobilní toalety a cisterna s pitnou vodou. Sprchy pro stanové městečko zajištěné nejsou, osvěžit se však můžete v nedalekém rybníku.
 
Stanové městečko bude k dispozici do neděle, pak je třeba jej vyklidit.

Stany nejsou pořadatelem hlídány a je tedy v zájmu každého návštěvníka, aby ve stanu nenechával žádné cennosti. Za stany a odložené věci neručíme.

V celém areálu skanzenu je zakázáno rozdělávat ohně a totéž platí pro stanové městečko. Pro návštěvníky bude připraveno ohniště v areálu - před branou do historické části.

Do stanového městečka nebude umožněn vjezd s auty. Děkujeme za pochopení.

 

Ubytování

V okolí Nasavrk se nachází řada penzionů a hotelů (např. Slatiňany, Chrudim, Pardubice, Seč, Ústupky, Hlinsko, Svobodné Hamry a další). Rezervaci doporučujeme provést s předstihem, v době konání akce bývají kapacity ubytovacích míst naplněny. Další možností je využití stanového městečka.
 

Co s sebou

Jelikož je celý festival na louce, doporučujeme vzít si s sebou deku na sezení, pevnou obuv, pokrývku hlavy a láhev s vodou :-) A také stan a spacák, abyste u nás mohli přespat, protože program bude opravdu pěkný a hlavně několikadenní.

Jídlo

V areálu je možné nakoupit jídlo a pití od stánkových prodejců a letos nově také stylové občerstvení v keltském duchu (uvnitř skanzenu). Stánky budou v neplacené části areálu po celý festival, tj. od úterý do soboty. Můžete se těšit na skvělé občerstvení.

Ekologie - vlastní kelímky

Chceme být okologický festival! Proto do vlastních nádob čepujeme za nižší ceny. Současně na kelímky s logem pořadatele ("nicknacky") bude vybírána vratná záloha 50,- Kč

Bezpečnost

Po celou dobu konání akce je zajištěn zdravotnický dozor a nad požární bezpečností v areálu bude dohlížet Sbor dobrovolných hasičů Nasavrky. Areál bude hlídán bezpečnostní službou. V případě potřeby se obracejte též na tým organizátorů  - ti v červených tričkách s logem Lughnasadu.

V případě konfliktního/agresivního chování můžete být z areálu vykázáni – přestřihnutí identifikačního náramku případně přivolání Policie ČR.

Bezbariérový přístup

Akci se i letos snažíme přizpůsobit i pro vozíčkáře. Festival se bude konat na skanzenu, převážná část je umístěna na louce. Příjezdová cesta, parkoviště a celý prostor před pódiem a stankový prodej je na zpevněné ploše a dostupný i pro vozíčkáře. V areálu se nachází i bezbariérové WC.

Při oznámení vozíčkáře na email info@lughnasad.cz je možné využít i VIP parkoviště umístěné bezprostředně u areálu.

V případě potřeby se obraťte na jakéhokoli organizátora o pomoc. 

Psi na festivalu

Mezi nejčastěji otázky patří ty týkající se vstupu zvířat na festival. Odpověď je ANO – psům je do areálu vstup povolen. Je ale důležité dbát na bezpečnost a mít psa stále na vodítku. Majitelům větších či agresivnějších plemen je doporučeno používat náhubek. 

Upozorňujeme, že na festivalu se pohybuje mnoho návštěvníků. Prosím, zvažte, zda je váš pes schopen tyto pro něj stresové situace zvládnout. Děkujeme, že po svých psech uklízíte a nepřiděláváte práci organizátorům akce.

Bankomat

V Nasavrkách na náměstí se nachází bankomat České spořitelny.  Platba kartou v areálu není možná.

2020_Lughnasad_partneri