Lughnasad

Praktické Informace

 

Kudy na festival

Festival Lughnasad se uskuteční v Keltském archeoskanzenu Nasavrky - č.p. 409 (město Nasavrky, okres Chrudim). Kde se areál nachází naleznete na mapce níže. Více o skanzenu na http://www.skanzennasavrky.cz.
 

Parkování

Pro návštěvníky festivalu Lughnasad je vymezeno parkování v blízkosti areálu – viz přiložená mapka. Doporučujeme všem návštěvníkům využívat toto parkoviště a nezajíždět auty do ulice Lesní.
 
planek parking kopie
Pro navigaci můžete využít tento odkaz na Google mapu: https://goo.gl/maps/XDgoWJyVTvE2

Autobusová doprava

Do Nasavrk jezdí v pátek a sobotu dostatek autobusů soukromých dopravců.  Pro nalezení toho pravého spoje využijte www.idos.cz.

V neděli obsluhují Nasavrky veselé minibusy, proto jsme pro návštěvníky domluvili festivalovou dopravu do Pardubic a Chrudimi. Autobus odjíždí přímo od skanzenu. Bližší informace zveřejníme před festivalem.

Cyklisti – stojany na kola u vchodu

Pokud patříte mezi milovníky cyklistiky, určitě přijeďte na kole. U vchodu do areálu budou umístěny stojany na kola. Za odložená kola však pořadatel neručí.

 

Stanové městečko a zákaz ohňů

Stanové městečko se nachází na louce vedle areálu festivalu. V místě stanového městečka budou mobilní toalety a cisterna s pitnou vodou. Sprchy pro stanové městečko zajištěné nejsou, osvěžit se však můžete v nedalekém rybníku.

Stany nejsou pořadatelem hlídány a je tedy v zájmu každého návštěvníka, aby ve stanu nenechával žádné cennosti. Za stany a odložené věci neručíme.

V celém areálu skanzenu je zakázáno rozdělávat ohně a totéž platí pro stanové městečko. Pro návštěvníky bude připraveno ohniště v areálu  - před branou do historické části.

Do stanového městečka letos, vzhledem k jeho umístění, nebude umožněn vjezd s auty. Všechna auta budou odstavena na parkovišti určeném pro návštěvníky. Je to jedna z podmínek souhlasu k využívání luk od majitele. Děkujeme za pochopení.

 

Ubytování

V okolí Nasavrk se nachází řada penzionů a hotelů (např. Slatiňany, Chrudim, Pardubice, Seč, Ústupky, Hlinsko, Svobodné Hamry a další). Rezervaci doporučujeme provést s předstihem, v době konání akce bývají kapacity ubytovacích míst naplněny. Další možností je využití stanového městečka.
 

Plán areálu

PLANEK lugh kopie syta

Co s sebou

Jelikož je celý festival na louce, doporučujeme vzít si s sebou deku na sezení, pevnou obuv, pokrývku hlavy a láhev s vodou :-)

Jídlo

V areálu je možné nakoupit jídlo a pití od stánkových prodejců.

Bezpečnost

Po celou dobu konání akce je zajištěn zdravotnický dozor a nad požární bezpečností v areálu bude dohlížet Sbor dobrovolných hasičů Nasavrky. Areál bude hlídán bezpečnosti službou Berserc. V případě potřeby se obracejte též na tým organizátorů  - ti v červených tričkách s logem Lughnasadu.

V případě konfliktního/agresivního chování můžete být z areálu vykázáni – přestřihnutí identifikačního náramku případně přivolání Policie ČR.

Bezbariérový přístup

Akci se i letos snažíme přizpůsobit i pro vozíčkáře. Festival se bude konat na skanzenu, převážná část je umístěna na louce. Příjezdová cesta, parkoviště a celý prostor před pódiem a stankový prodej je na zpevněné ploše a dostupný i pro vozíčkáře. V areálu se nachází i bezbariérové WC.

Při oznámení vozíčkáře na email info@lughnasad.cz je možné využít i VIP parkoviště umístěné před valy skanzenu poblíž podia.

V případě potřeby se obraťte na jakéhokoli organizátora o pomoc. 

Psi na festivalu

Mezi nejčastěji otázky patří ty týkající se vstupu zvířat na festival. Odpověď je ANO – psům je do areálu vstup povolen. Je ale důležité dbát na bezpečnost a mít psa stále na vodítku. Majitelům větších či agresivnějších plemen je doporučeno používat náhubek. 

Upozorňujeme, že na festivalu se pohybuje mnoho návštěvníků. Prosím, zvažte, zda je váš pes schopen tyto pro něj stresové situace zvládnout. Děkujeme, že po svých psech uklízíte a nepřiděláváte práci organizátorům akce.

Bankomat

V Nasavrkách na náměstí se nachází bankomat České spořitelny.  Platba kartou v areálu není možná.

Zde může být vaše logo. Staňte se partnerem Lughnasadu. Více zde!